28 Marca 2024 12:43:32
Zdjęcia użytkowników
lukaszpetrykowski2 nelus2403
Ilosć albumów: 1736, Ilosć zdjęć: 6649


Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

gielab0019 [off] 25-03-2024 07:07
death, póki co to skoda octavia 2 śmigam Grin

death [off] 13-03-2024 21:54
Szkoda ze forum słabe, fb wyparł takie strony w większej mierze, no i mało kto już posiada r19 ? ? Pozdro posiadaczy i nie tylko ? ?

solaris [off] 10-03-2024 21:09
o kur... to jeszcze istnieje

Christmas_23 [off] 17-02-2024 20:44
Takie czasy, r19 to juz archaizm, ludzie przesiadają sie na lepsze maszyny Sad

fed21 [off] 16-02-2024 21:13
Jakieś pustki tutaj

mirekk123 [off] 02-02-2024 06:45
Ahoj tam na wodzie Grin

Kali [off] 28-01-2024 21:02
Pierwszy w 2024!

gielab0019 [off] 31-12-2023 15:49
Dzień dobry Smile2

solaris [off] 31-12-2023 11:22
tutaj już nie ma grupowiczów

themati93r [off] 27-12-2023 15:25
Witam grupowiczów Smile


Porządku pilnują
PROSZĘ PISAĆ JEDYNIE W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH KLUBU I STRONY.
OD SPRAW TECHNICZNYCH JEST FORUM.

only - założyciel klubu
mati_ - administrator
Krzychup - administrator
Szabelka - administrator
Playazka - główny administrator
ANDI - administrator, sprawy i problemy techniczne związane z obsługą forum
Lesiu11 - administrator
Kujtek - administrator

Nawigacja
Logowanie/Rejestracja


     ::   Przypomnij haslo :: Zarejestruj sie
Najbliższe spoty
Niestety... W najbliższym czasie, nigdzie sie nie spotykamy.
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wymiana nagrzewnicy punkt po punkcie 
marcel
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01-12-2007 22:16
Awatar


Postów: 18

Data rejestracji: 15.04.2006 18:54
Skąd: -

Jeżeli jeszcze nie wymieniałeś tego elementu, to nauczony swoimi dzisiejszymi doświadczeniami polecam, bo w aucie jest w końcu gorąco a roboty nie jest zbyt wiele.
Część I
a) odkręć dolny wąż od chłodnicy i spuść płyn z układu (odkręć wcześniej korek od zbiorniczka wyrównawczego)
b ) odkręć i zdemontuj filtr powietrza (silnik F3N)
c) z tyłu przykręcona jest blaszka chroniąca przewody - odkręć ją, będzie ci łatwiej odkręcić węże od nagrzewnicy
d) odkręć obejmy od trójnika doprowadzającego ciecz do nagrzewnicy, tutaj jeszcze trochę płynu wyleci poza układ
e) okręć elementy zakrywające podszybie
f) wymontuj dmuchawę, postaraj się nie uszkodzić gniazd ani wtyczek
g) po wymontowaniu dmuchawy Twoim oczom od góry ukarze się nagrzewnica schowana nieco w środku plus jakieś liście i inny brud
I to była ta prostsza część zadania
Część II - środek auta
a) wymontuj element plastikowy osłaniający drążek zmiany biegów - dwie śrubki z przodu i dwie po bokach,
b ) podnieś plastik do góry i przełóż przez nie gumę lewarka oraz odepnij kable od zapalniczki
c) pod spodem regulacji nawiewu są dwie śrubki - odkręć je,
d) odkręć teraz dwie kolejne śrubki mocujące regulację nawiewu, całość cofnij i pozostaw, niech swobodnie sobie wisi,
e) teraz przed oczyma masz cztery śrubki, odkręć te dwie wewnętrzne - to one trzymają element który będziesz musiał wyjąć,
f) teraz przemieszczamy się w lewą stronę - plastikowa obudowa kierownicy musi zostać zdemontowana, podobnie wszystkie śrubki które trzymają deskę rozdzielczą i włączniki kierunkowskazów oraz wycieraczek. Warto też zdjąć osłonę stacyjki gdyż liczymy na jak najwięcej miejsca celem podniesienia naszej deski rozdzielczej. Nie będę opisywał gdzie znajdują się te śrubki, bo dla wprawnego oka nie będzie stanowiło to kłopotu
g) na koniec odkręć śruby trzymające deskę rozdzielczą z lewej i prawej strony - miejsce montażu głośników oraz pod zaślepkami na dolnych krawędziach deski rozdzielczej
h) kogoś do pomocy, wysunąć nagrzewnicę w lewą stronę (nie starać się wymontować całości tego pudła!!) do chwili, aż będzie można wysunąć ją do siebie po odchyleniu czterech zatrzasków.

Nawą założyć i cieszyć się z gorącego klimatu w swoim samochodzie.
Do wymiany tego elementu zbierałem się dwa lata, ale zawsze dawałem sobie czas na zbędne odpowietrzanie i wymianę termostatów. Czytałem także dużo info na forum i doszedłem do przekonania, że to chyba nagrzewnica jest przyczyną moich kłopotów.
Pomimo, że jeszcze stara dawała oznaki życia, tzn. coś tam ciepłego leciało to jednak teraz jest niebo a ziemia. Ze starej wyleciał jakiś rdzawy płyn i nic więcej.
Napisałem ten artykuł nie dlatego, że lubię pisać, ale dlatego, aby przekonać wszystkich co mają taki sam problem jaki miałem ja, aby dali sobie spokój z odkrywaniem kolejnych przyczyn, spalaniu wachy jeżdżąc od jednego mechanika do drugiego - nie warto, wymieńcie badziewie!!
Ja kupiłem nagrzewnicę Nissens, cena 125 zł.
Do roboty zabrałem się 10.30 a zakończyłem o po 4 godzinach
Pozdrawiam
ps; naturalnie metody demontażu są różne i każdy robi względem tego jak czuje i widzi. Ja zrobiłem tak jak powyżej i ten sposób wydał mi się odpowiedni.

Edytowane przez marcel dnia 02-12-2007 13:03
 
renault19.pl Administrator
Dodany dnia 01-12-2007 22:16
Awatar
ernesto_r19
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2007 01:53
Awatar


Postów: 1383

Data rejestracji: 22.11.2005 21:47
Skąd: świętokrzyskie
Ostrowiec Świętokrzyski

gratulacje wyczynu.Najlepiej jest zrobic cos samemu i miec satysfakcje ze swojej pracy
tu jest szerszy opis i jesli mozna to prosil bym wladze Wink o podklejenie posta marcela pod tym adresem Wink
http://www.renaul...ad_id=3385

Pozdrawiam i polecam bo to naprawde nie takie straszne jak sie wydaje

ernesto
Renata F3NL740
GG: 2272791
Pierwsze przykazanie F3N : Będe dbał o szczelny układ chłodzenia

RENAULT 19 1.8 16V to nie jest WILLIAMS !

Moje auto: Audi A8 4.2 ABZ 299KM, benzyna+LPG, 265000km
 
Krzychup
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02-12-2007 12:40
Administrator Awatar


Postów: 4472

Data rejestracji: 10.03.2005 22:32
Skąd: wielkopolskie
Poznań

Na wstępie ostrzegam! Jeśli post będzie nie na temat od razu będzie usuwany! Proszę się trzymać treści tematu, posty nic nie wnoszące do dyskusji będą usuwane!

Mam parę pytań co do paru punktów... Smile
Część II
d) odkręć teraz dwie kolejne śrubki mocujące regulację nawiewu, całość cofnij i pozostaw, niech swobodnie sobie wisi,

Trzeba wyciągać panel nawiewu? Ja go chyba nie wyciągałem?

e) teraz przed oczyma masz cztery śrubki, odkręć te dwie wewnętrzne - to one trzymają element który będziesz musiał wyjąć,

Chyba też nie odkręcałem mieszalnika od deski, tylko wysuwałem całość (z deską rozdzielczą na zewnątrz)... Pod osłoną skrzyni biegów jest jeszcze metalowa sztaba, do której przykręcona jest cała osłona - na klucz 10 (chyba). Ją też odkręcałem...

f) teraz przemieszczamy się w lewą stronę - plastikowa obudowa kierownicy musi zostać zdemontowana, podobnie wszystkie śrubki które trzymają deskę rozdzielczą i włączniki kierunkowskazów oraz wycieraczek. Warto też zdjąć osłonę stacyjki

Nie wiem po co odkręcać przełączniki?
Są dwie śrubki, które trzymają deskę rozdzielczą chyba do kolumny kierowniczej - na TORX. Warto też poluzować kolumnę kierowniczą - śruby 13.

h) kogoś do pomocy, wysunąć nagrzewnicę w prawą stronę (nie starać się wymontować całości tego pudła!!) do chwili, aż będzie można wysunąć ją do siebie po odchyleniu czterech zatrzasków.

W prawą stronę? A może w lewą, w stronę pedałów gazu, hamulca...
Ja odciągałem deskę w prawo, a najbardziej jej spód by wysunąć nagrzewnicę z mieszalnika w lewo.


Moje auto: Honda Civic, benzyna+LPG, 200000km
 
Przejdź do forum: