06 Maja 2024 22:48:53
Zdjęcia użytkowników
simon-gringo tomasz40000
Ilosć albumów: 1736, Ilosć zdjęć: 6649


Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

patrick_LCH [off] 23-04-2024 07:23
Wiele osób z sentymentu tu dalej zagląda ale się nie udziela Grin jak trafi się kiedyś luźniejszy dzień w pracy to trzeba będzie temat o autach zaktualizować Grin

mirekk123 [off] 22-04-2024 10:57
jeszcze trochę i przywrócimy forum do życia Grin

adiks7 [off] 20-04-2024 21:28
Obecny

mirekk123 [off] 19-04-2024 10:27
Hej tam na dole, hej w tej dolinie ! Niechaj Wam życie miło płynie! Grin

Janko2771 [off] 17-04-2024 07:41
Siemaneczko Smile

gielab0019 [off] 25-03-2024 07:07
death, póki co to skoda octavia 2 śmigam Grin

death [off] 13-03-2024 21:54
Szkoda ze forum słabe, fb wyparł takie strony w większej mierze, no i mało kto już posiada r19 ? ? Pozdro posiadaczy i nie tylko ? ?

solaris [off] 10-03-2024 21:09
o kur... to jeszcze istnieje

Christmas_23 [off] 17-02-2024 20:44
Takie czasy, r19 to juz archaizm, ludzie przesiadają sie na lepsze maszyny Sad

fed21 [off] 16-02-2024 21:13
Jakieś pustki tutaj


Porządku pilnują
PROSZĘ PISAĆ JEDYNIE W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH KLUBU I STRONY.
OD SPRAW TECHNICZNYCH JEST FORUM.

only - założyciel klubu
mati_ - administrator
Krzychup - administrator
Szabelka - administrator
Playazka - główny administrator
ANDI - administrator, sprawy i problemy techniczne związane z obsługą forum
Lesiu11 - administrator
Kujtek - administrator

Nawigacja
Logowanie/Rejestracja


     ::   Przypomnij haslo :: Zarejestruj sie
Najbliższe spoty
Niestety... W najbliższym czasie, nigdzie sie nie spotykamy.
Zobacz temat
Renault19.pl » FORUM TECHNICZNE » Instalacja gazowa (LPG)
 Drukuj temat
Komputer gazowy 
lukas_3city
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 14-05-2005 22:13
Awatar


Postów: 563

Data rejestracji: 09.02.2005 12:20
Skąd: pomorskie
Gdynia

Zdecydowałem już że w najbliższym czasie kupie komputer gazowy i tym samym stuninguje instalacje do IIgeneracji Smile Zastanawiam się tylko jaki komp kupić żeby nie okazał się szajsem...
Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl...m=50218441
co sądzicie o czymś takim warto czy nie? Może jakiś inny model? (oczywiście chodzi mi o w pełni programowalny komputer a nie tylko sterownik lambdy)

Lukas_3City klubowicz #92

Moje auto: Renault 19, Phase I, 1991r., benzyna+LPG, F3N-L740 (1721/73KM), hatchback 5d, 213000km
 
renault19.pl Administrator
Dodany dnia 14-05-2005 22:13
Awatar
Maciej_R21
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2005 01:06
Awatar


Postów: 2996

Data rejestracji: 05.02.2005 17:09
Skąd: śląskie
Pszczyna

Hmmmm
Powiem Ci tylko tyle na temat komupterów gazowych .
Swoją instalacje LPG przegladam i reguluje w autoryzowanym serwisie Landi Renzo a instalacja moja to Lovato Igeneracji .Widzę że masz F3Na na monowtrysku .Chciałem sobie zrobić to samo na co Ty masz ochotę i usłyszałem od fachowców (ktorzy mogli spokkojnie na mnie zarobić zakladajac mi elektronię) ,że jeżeli chcę miec spokój z gazem i się nim cieszyć to mam zostawić w spokoju "śrubę" i się nią cieszyć .Dołozenie elektroniki oprócze tego że dałoby mi taką sama mieszankę w pełnym zakresie obrotów, nic więcej mi nie da .Spalanie raczej nie zmaleje a osiągi także nie wzrosną po tuningu do II gen .
Oczywiście co jakiś czas należy wyregulować instalacje I gen na analizatorze ale jak masz dobry reduktor i mikser i monowtryski renówek sa idealne do I generacji .Po drugie II generacja wymaga idealnej sondy lambda i o ile taka masz to dobrze a jezeli nie to czeka Cie wymiana co pociąga za soba dodatkowe koszty .
Resztę pozostawiam do przemyśleń bo nie sposób wywalic kilka setek ale sposób wywalic je na naprawdę potrzebne rzeczy .pozdrawiam Smile
 
Krzychup
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2005 09:10
Administrator Awatar


Postów: 4472

Data rejestracji: 10.03.2005 22:32
Skąd: wielkopolskie
Poznań

Lukas_3City napisał(a):
Zdecydowałem już że w najbliższym czasie kupie komputer gazowy i tym samym stuninguje instalacje do IIgeneracji Smile Zastanawiam się tylko jaki komp kupić żeby nie okazał się szajsem...
Na allegro znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl...m=50218441
co sądzicie o czymś takim warto czy nie? Może jakiś inny model? (oczywiście chodzi mi o w pełni programowalny komputer a nie tylko sterownik lambdy)

Mam instalke gazową na najprostszym kompie Stag 2L. Gazownicy nie popisali się i do końca dobrze jej nie podłączyli... Teraz się bawie i już chyba znalazłem błąd. Szwagier ma taką samą Renie i też z gazem. On ma na pełnym kompie AL 700. Różnią się ilością parametrów do ustwienia (u mnie nie ma nic, a u niego cała masa). Poszukaj dobrych gazowników i tam zakładaj, bo w razie złej mieszanki, to będzie Ci palił o wiele więcej gazu, a do prostej instalki będziesz potrzebował kontroler sondy, a do lepszej kabelka do podłączenia do kompa (którego w twoim zestawie z allegro nie widze) i programu.
Słyszałem, że te AL 700 są dobre, a reszte to dobry gazownik!


Moje auto: Honda Civic, benzyna+LPG, 200000km
 
tojaps
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2005 09:39
Awatar


Postów: 366

Data rejestracji: 11.03.2005 00:44
Skąd: -

Witam
No to i ja dam swoje 3 grosze. Ja mam Renie taką jak Ty na monowtrysku. Założyłem do niej LPG II generacjii. Zgodzę się z przedmówcami co do sondy lambda, lecz ja mam przebieg ponad 150 tyś i lambda mi działa prawidłowo. Jak ja montowałem gaz, mi doradzono instalke II generacjii z racji dokładniejszego spalania gazu. Doradzili mi nie ot bo więcej kasy wpadnie lecz (brat tam pracuję przy zakładaniu) dla mojego świętego spokoju...Powiem tak Renia na LPG chodzi rewelka, oczywiście jest spadek mocy lecz tak minimalny, że praktycznie niezauważalny. Oczywiście bywają instalki II generacji z którymi są problemy, lecz te problemy wynikają ze złej znajomości zakładania gazu, jak powszechnie wiadomo są gazownicy i Gazownicy...Co do przełącznika LPG Benzyna z allegro to - stan wskazania ilości gazu w butli ma się nijak do faktycznego, powszechnie wiadomo że rezerwy gazu działają tak jak im się chce a pokazywanie ilości gazu w butli to jest wielka pomyłka za którą się płaci ciężkie pieniądze - odradzam (słowa brata)...Mam bezpośrednie porównanie LPG I i II gen - w pracy ze mną pracuję człek który ma Renie taką jak ja rok silnik ( inny kolorWink ) on ma I gen ja mam II gen. Zakładanie w tym samym warsztacie praktycznie o tym samym czasie...On odwiedza ekipę gazowników co raz bo albo mu muli na gazie albo pali dużo, albo gaśnie. Ja odwiedzam gazowników ze względu na brata - rzadko się widzimy więc jest okazja odwiedzenia, a przy okazji można się czegoś ciekawego dowiedzieć....POZDRO

Edytowane przez tojaps dnia 15-05-2005 09:44
Tojaps
R19 Chamade 1.7 F3N + LPG
Renault Safrane 2.0 RT
 
mario
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15-05-2005 13:02
Awatar


Postów: 376

Data rejestracji: 24.03.2005 17:02
Skąd: -

no ja mam 2 gen z kompem zalozona w tomcar na partyzantow we wrzeszczu - i szczerze mowiac gdyby nie wizyty na stacjach benzynowych oraz ta mala lampka co mryga jak sie gaz konczy nie pamietalbym ze mam instalacje gazowa Smile2
nie mam pojecia czy warto zakladac komputer, ale jesli juz zakladac to polecam tamten zaklad

Honda Civic
 
renault19.pl Administrator
Awatar
Przejdź do forum: