16 Maja 2024 05:07:31
Zdjęcia użytkowników
sianoSW maniek2701
Ilosć albumów: 1736, Ilosć zdjęć: 6649


Shoutbox
Musisz się zalogować aby wysłać wiadomość.

patrick_LCH [off] 23-04-2024 07:23
Wiele osób z sentymentu tu dalej zagląda ale się nie udziela Grin jak trafi się kiedyś luźniejszy dzień w pracy to trzeba będzie temat o autach zaktualizować Grin

mirekk123 [off] 22-04-2024 10:57
jeszcze trochę i przywrócimy forum do życia Grin

adiks7 [off] 20-04-2024 21:28
Obecny

mirekk123 [off] 19-04-2024 10:27
Hej tam na dole, hej w tej dolinie ! Niechaj Wam życie miło płynie! Grin

Janko2771 [off] 17-04-2024 07:41
Siemaneczko Smile

gielab0019 [off] 25-03-2024 07:07
death, póki co to skoda octavia 2 śmigam Grin

death [off] 13-03-2024 21:54
Szkoda ze forum słabe, fb wyparł takie strony w większej mierze, no i mało kto już posiada r19 ? ? Pozdro posiadaczy i nie tylko ? ?

solaris [off] 10-03-2024 21:09
o kur... to jeszcze istnieje

Christmas_23 [off] 17-02-2024 20:44
Takie czasy, r19 to juz archaizm, ludzie przesiadają sie na lepsze maszyny Sad

fed21 [off] 16-02-2024 21:13
Jakieś pustki tutaj


Porządku pilnują
PROSZĘ PISAĆ JEDYNIE W SPRAWACH DOTYCZĄCYCH KLUBU I STRONY.
OD SPRAW TECHNICZNYCH JEST FORUM.

only - założyciel klubu
mati_ - administrator
Krzychup - administrator
Szabelka - administrator
Playazka - główny administrator
ANDI - administrator, sprawy i problemy techniczne związane z obsługą forum
Lesiu11 - administrator
Kujtek - administrator

Nawigacja
Logowanie/Rejestracja


     ::   Przypomnij haslo :: Zarejestruj sie
Najbliższe spoty
Niestety... W najbliższym czasie, nigdzie sie nie spotykamy.
Zobacz temat
 Drukuj temat
Wymiana wydechu 
nazgul
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2005 10:25
Awatar


Postów: 86

Data rejestracji: 16.08.2005 22:31
Skąd: -

Witam serdecznie i proszę o pomoc. Wiem żę sprawa była już poruszana ale jeśli możecie się wypowiedzieć co radzicie zrobić przy wymianie wydechu.
Mam niesprawny katalizator, dziurawy tłumik środkowy i końcowy też dmucha.
Czyli cały wydech do wymiany. Proszę o propozycje co zrobić tanim kosztem? Sprawna jest tylko długa rura i pierwsza rura do katalizatora.
Auto R19 1994 mono 1721 benzyna.
 
renault19.pl Administrator
Dodany dnia 03-10-2005 10:25
Awatar
Kune
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2005 10:42
Awatar


Postów: 1902

Data rejestracji: 21.03.2005 21:35
Skąd: -

zalezy co chcesz osiagnac? seryjny uklad wydechowy? czy moze chcesz zrobic z jakims brzmieniem, opcji jak dla mnie jest kilka.

kat: zaspawac, wymienic na nowy (polski zamiennik 250 zl), wstawic strumienice (od 100 - ?? zl, za 250 juz taka ok). ja bym wstawil rure i nie martwil sie tym problemem Smile

wydech: mozesz albo kupic najtansze tlumiki na rynku, mysle ze w 200 zl sie zamkniesz, albo mozesz wstawic rure zamiast srodkowego (o ile rury od kata do srodkowego, i do laczenia z koncowym sa w znosnym stanie), a koncowy rozciac, skoro i tak sa przedmuchy, wywalic z niego wszystko, zrobic ladna koncowke, zespawac, i powinno grac.
jest jeszcze jedna opcja, poszkuaj uzytkownika S16 tutaj na forum (np. popatrz po podforum slaskim), z moich informacji wynika ze ma jakies srodkowe tlumiki do r19, pewnie odda w dobrej cenie, wiem tez ze ma koncowy od 16v, ale mysle ze moznaby sprobowac dopasowac go do ciebie.

kupujac od S16 masz bdb jakosciowo tlumiki ktore nie rozpadna sie po jednej zimie, problem tylko z mocowaniem. kupujac najtansze w firmach sie tym zajmujacych badz allegro, kupujesz wydech ktory prawodpodbnie pod 2 zimach bedzie wygladal jak Twoj obecny.

jest jeszcze opcja sprotowego tlumika koncowego ale to jakies 200 (za szajs) - 400 zl (ulter).

ja na Twoim miejscu wywalilbym kata, zrobil przelotowa rure bez tlumika srodkowego i na koncu sportowy, lub ew. rozciol byl Twoj i z tego zrobil sportowy. cena: koncowka ~100 zl, rurka zamiast kata 30 zl, rurka zamiast srodkowego 20 zl, rozciecie, wywalenie i zaspawanie tez z jakies 30 zl. razem 180, dziek bedzie glosny ale sportowy...

zalezy czego oczekujesz Smile

Części nowe i używane do samochodów supersportowych i luxusowych (Bentley, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, McLaren, AMG, Royce Rolls) - www.exoticcarparts.de

Pierwsze auto - R19 16v Chamade Smile

Moje auto: 2x A4 TDI, diesel
 
MARCO
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2005 11:15
Awatar


Postów: 878

Data rejestracji: 17.05.2005 00:01
Skąd: -

Bedzie glosny?! Sportowy?! Bedzie ryczal jak f16 a dzwiekiem przypominal wiadro! Mam kolesia ktory zrobil tak jak radzisz... i szybko zalozyl srodkowy tlumik. Wg mnie katalizator powinien zostac ,tak przynajmniej twierdza specjalisci w tej dziedzinie. Najlepiej byloby zakupic kata z metalowym wkladem o mniejszych oporach przeplywu. A zamiast srodkowego tlumika wrzucic strumienice a na koniec porzadny basowy tlumik i to bedzie ladnie gralo. Zreszta na forum na te tematy duzo juz napisano i mysle ze nie bede sie wymadrzal. Jesli nie chcesz cudowac kup najtansze tlumiki albo jakies ladne uzywki za pare groszy ,a jak poleca kupiusz nastepne. Co do katalizatora...hmm spory to wydatek ale ja bym kupil nowy mimo wszystko.
I prosba do Kune :wiem ze moglem w tej chwili zaczac dyskusje ,ale prosze Cie nie klucmy sie ,niech kazdy ma swoje zdanie Smile
Pozdrawiam


Moje auto: FORD FOCUS 2.0 GHIA,Renault CLIO II 1.2 Ph2 Alize, benzyna
 
Kune
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2005 14:04
Awatar


Postów: 1902

Data rejestracji: 21.03.2005 21:35
Skąd: -

Marco mialo byc tanio Smile Twoj pomysl to jakie 600 - 1000 zl.

co do dzwieku jak wiadro, to wszystko zalezy jak to zrobisz. kumpel w Escorcie nie ma kata, srodokowego i ma tylko spreparowany koncowy z ladka koncowka, do puki nie zajrzalem pod auto myslalem ze to jakis konkretny tlumik,a to home made, basss mial tak mocny ze zadko sie zdarza ze ktos ma taki dzwiek.

jak ja bym byl na jego miejscu to zostawilbym kata, srodkowy dokupil i przerobil koncowy z fajna koncowka, niektory (np. Jaski) maja patent z koncowym przelotowym od poloneza... opcji jest duzo, zalezy tylko jak autor postu chce to zrobic i w ktora strone isc.

Części nowe i używane do samochodów supersportowych i luxusowych (Bentley, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, McLaren, AMG, Royce Rolls) - www.exoticcarparts.de

Pierwsze auto - R19 16v Chamade Smile

Moje auto: 2x A4 TDI, diesel
 
nazgul
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2005 23:33
Awatar


Postów: 86

Data rejestracji: 16.08.2005 22:31
Skąd: -

Witam i dzięki za odpowiedzi.
Najważniejsze to cena cena i cena. Dźwięk to najlepszy jak najcichszy bo wracam do domu o 23:30 i pod blok zajeżdzam.
Kat jest niesprawny więc go wywalę i środkowy też wywalam.
I wtedy zrobiłbym tak:
rura od silnika do środkowego a ten środkowy to przelotowy od polenaza a dalej rura do końcowego - końcowy oryginalny od r19.
Czy można tak zrobić??
 
Kune
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03-10-2005 23:38
Awatar


Postów: 1902

Data rejestracji: 21.03.2005 21:35
Skąd: -

no niby tak, bo rozumiem ze rury pod autem masz ok?! zorientuj sie moze ile wogole kosztuje taki najtanszy srodkowy do R19, bo moze okazac sie ze nie trzeba wcale tego w ten sposob drutowac Smile

co do srodkowego to serio, zagadaj do S16 Smile mozesz milo sie zdziwic Grin

Części nowe i używane do samochodów supersportowych i luxusowych (Bentley, Aston Martin, Ferrari, Lamborghini, McLaren, AMG, Royce Rolls) - www.exoticcarparts.de

Pierwsze auto - R19 16v Chamade Smile

Moje auto: 2x A4 TDI, diesel
 
renault19.pl Administrator
Awatar
Przejdź do forum: